top of page

Районний семінар

Урок-екскурсія "Два світи - два диктатори"                    16.10.2014р.

   

    Копан Лідія Іванівна    

вчитель історії    

вчитель вищої категорії, вчитель-методист    

 

  Виїздний урок у с.Биківня з елементами еідеоекскурсії в урочище Бабин Яр У Києві, урок пам’яті жертв двох диктаторів, двох тоталітарних систем

 

       Майже 70років тому закінчилась ІІ Світова війна, найжахливіша з війн, які переживало людство. З кожним роком все далі й далі у минуле відходять події, пов'язані з жорстокістю тоталітарних режимів Німеччини та СРСР. Це був небувалий геноцид двох великих держав, двох диктаторів: А.Гітлєра та Й.Сталіна, пов'язаний з людиноненависницькими теоріями, расовою та національною ненавистю, що призвело до знищення цілих рас та націй.

    Але є події,непідвладні плину часу. І біль від спогадів не стає меншою чи не такою пекучою. Навпаки, віддаленість в історичному часі допомагає усвідомити масштабність минулих трагедій, зрозуміти, що не існує в природі такої ідеї, мети, для реалізації якої б могло відбутися щось подібне до тих подій, що минули.

    Наш урок охопив події 1937-1945 років.

Ви, можливо, запитаєте, чому саме зараз, через 70 з лишнім років, коли світ настільки напружений, наелектризований і агресивний, коли виникло стільки нових проблем, ми повертаємось до жахливих 1937,1941 p.p.?

Чому саме зараз, коли вибухають хмарочоси (диво людських можливостей досконалість людської фантазії й думки) тисячі людей гинуть тільки тому, щ0 одному божевільному цього захотілося, і він дозволив собі вершити життя і смерть ні в чому не винних людей?!

    Війна, терор, нацизм, голокост - це вселюдська трагедія, це апофеоз зла. І нам сьогодні дуже важливо зрозуміти його джерела. Розповідаючи вам про те, як гинули люди ми закликаємо вас: «Запам'ятайте їхні очі. Подумайте, може вони могли стати великими музикантами, художниками, архітекторами, трактористами, чи просто хорошими людьми. Запам'ятайте ту жахливу епоху, як кошмар, що минув щоб ніколи не повторитися."

    А той народ, який не пам'ятає своєї історії, не має права на майбутнє." А майбутнє якраз і твориться з історії, ми там беремо те, що є сильним, що об'єднує, робить нас мудрішими й на цих висновках формує відповідь на питання про власне майбутнє, - зазначав Президент України В.Ющенко.

    Люди багато страждають від того, що вони знають не всю історію. Або не ту історію... Безумовно українська правдива історія має бути написана. Бо без неї ми ще довго блукатимемо, навіть, у подіях сьогодення.

 Урок підготували учні 11-А,Б,В класів сш №302.

Влітку учениці 11-А класу Лебідь Н.,Ступенко В., Саковська В. лройшли трагічними місцями з відеокамерою, відзняли матеріал, необхідний для сьогоднішнього уроку, учні 11-х класів перечитали і опрацювали величезну кількість літератури, архівних документів і статистичних даних, спогадів очевидців тих страшних подій.

Об'єктами досліджень стали с.Биківня та урочище Бабин Яр.

Предметом досліджень стало знищення сотень тисяч людей у 1937- 1945 роках на території Києва тоталітарними системами.

Брали участь у семінарі

доповідачі

Йович Анастасія

Пененко Валерія

Дідик Олександр

Дембіцький Дмитро

Ніколаєв Антон

Глушковецька Анжела

Несвітайлова Олександра

Іванівська Лілія

Ступенко Валерія

Саковська Вікторія

Лебедь Наталя

 

 

Брали участь в обговоренні

Ярощук Олена

Шкіль Богдан

Глущенко Михайло

Іоркіна Ірина

Сановська Вікторія

 

Гості

Марковська С.Р. - методист з історії

Левчук Л.М.

Щербина І.В.

Кулик Н.Д.

Романова О.Г.

 

bottom of page