top of page

Пришкільний табір "Водограй" 2018р.

4 червня 2018 Р. урочисте відкриття табірної зміни «ВОДОГРАЙ» на базі СШ № 302

   Табірний день починається з лінійки. Начальник табору вручає кожному загону путівку. 

    Режим дня дотримується чітко і немає плутанини.

Спорт супроводжує нас щоденно на протязі всієї табірної зміни!

Кожна дитина талановита, 

головне – допомогти їй знайти себе…

        Діти – це майбутнє будь-якої нації, будь-якої держави, адже саме з них починається усе на світі. Ні для кого не таємниця, що найбільше неймовірно обдарованих дітей лише в Україні. І Табір "ВОДОГРАЙ" надає можливість кожному знайти в собі особливий дар.

Затихнув гомін.

 В залі згасло світло,

 і, враз заполонивши всі чуття,

 розсунулась завіса…

 І розквітло життя — мов казка, й казка — мов життя.

Діти табору мали можливіть переглянути виставу Театру ляльок "Пригоди Каштанчика" 08 червня, Циркову виставу та Науково-пізнавальне шоу "ЕКСПЕРЕМЕНТИ" 13 червня. А також разом з Фондом "ЩАСЛИВА ЛАПА" дізналися як і чому потрібно захищати друзів наших менших( 14 та 19 червня).

Народна мудрість говорить: «Немає нічого дорожчого за життя і здоров’я людини».

У часи економічної скрути, складних життєвих реалій важливою залишається проблема профілактичної роботи щодо формування навичок безпечної життєдіяльності.

   Тому виникає необхідність, починаючи з молодшого шкільного віку, навчати дітей свідомо ставитися до свого здоров’я, особистої безпеки та безпеки навколишніх.

 14 червня пройшли навчання з ЦО та ОБЖ. 

   Відсутність мотивації – велика проблема. 

 Тоді не хочеться нічого робити, результат не очікуємий і не такий бажаний, а процес перетворюється на рутину і зовсім не радує.

   Але це не про наших дітей!

  Вони не тільки вдосконалюють знання англійської мови під час канікул, а й перетворюються на акторів у виставах, де розмовляють виключно мовою Вільяма Шекспіра!

   Нині серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного.

   Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг. Це соціальна проблема всього світу протягом останніх ста років. Тому разом з співробітниками ювенальної превенції визнали за необхідне ознайомити і наших дітей з причинами та наслідками шкільного булінгу.

   23 червня до рятувальників Дарницького району столиці завітали вихованці табору «ВОДОГРАЙ» при СШ №302, аби ознайомились з пожежно-рятувальною справою, професією рятувальника та набути знання з пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності. Адже найкращий спосіб засвоїти – побачити все на власні очі, побачити, як працюють вогнеборці.

   Екскурсія для дітлахів розпочалася із гаражу з пожежно-рятувальними автомобілями, які наразі знаходяться у бойовому розрахунку. Рятувальники розповіли учням, який з них для чого слугує. Кожен бажаючий зміг приміряти бойовий одяг та спорядження справжнього вогнеборця.

25 червня діти Табору "ВОДОГРАЙ" провели цікаво час разом з аніматорами. Танцювали, грали, змагалися... А головне раділи і розважалися, бо це останній день в таборі. 

Хлопчики й дівчатка, веселі та завзяті,
І мріями крилаті,
Що в таборі були,
Засмагли, відпочили,
Набрались вмінь та сили.
Цікаво тут жили,
Подяку вам складають
І ще доповідають,
Що будуть всі чекати
Такої ось пори
І прихідного табору,
Це — клас для дітвори!

   Закриття табірної зміни... Ми на святі співали та раділи, але була присутня крапля суму. За цей час ми стали невеличкою родиною, пройшли разом через злети та падіння, успіхи та невдачі... ПРОЩАЄМОСЯ, АЛЕ ЛИШЕ ДО НАСТУПНОГО ЛІТА. 

    ВСІМ УСПІХІВ ТА ГАРНОГО ВІДПОЧИНКУ!!!!!

    Дуже приємно отримувати слова вдячності від більшості батьків, а особливо і зворушливо коли це говорять діти! Дякую всім! Всім гарного настрою і вдалого відпочинку влітку!

    Ось деякі письмові слова вдячності від наших вихованців дитячого пришкільного табору "ВОДОГРАЙ":

20180626_095354
20180626_095428
20180626_095308

ЛІТНІЙ МОВНИЙ ТАБІР 2017р.

Слайд1
Слайд13
Слайд12
Слайд14
Слайд10
Слайд11
Слайд9
Слайд2
Слайд5
Слайд6
Слайд7
Слайд8
Слайд4
Слайд3

Звіт про організацію роботи пришкільного табору

«ВОДОГРАЙ» 2016 р.

         З метою організації літнього відпочинку та дозвілля учнів на базі СШ № 302

було створено пришкільний табір відпочинку з денним перебуванням «Водограй»,

який працював з 31.05.16р. по 24.06.16р. Для багатьох батьків такий спосіб

відпочинку дитини є єдино можливим. Оздоровлення ж у пришкільному таборі,

особливо завдяки підтримці відділу освіти, стає доступним кожній сім'ї.

Педагогічний колектив школи доклав усіх можливих зусиль для максимального

охоплення учнів активними формами відпочинку.

         В таборі відпочивало 71 учень 1-5 класів. З них: СШ № 302 - 51дит.,

№ 129 1 дит, № 296 – 3 дит., № 295 – 4 дит., № 327 – 1 дит., № 267 – 4 дит.,

№ 274 – 1 дит., № 266 – 3 дит., № 329 – 1 дит., № 314 – 1 дит., Слов’янська гімназія – 1 дит.  Особлива увага приділялася організації відпочинку дітей з малозабезпечених сімей (1 учень), діти з багатодітних сімей (2 учні), талановиті та обдаровані діти (29 учнів), діти учасників АТО (2 учні).

Дітей табору було об’єднано у 4 загони, згідно з їх віковими категоріями. Кожен загін мав свою назву, емблему та девіз. І загін «Веселі та відважні», ІІ загін «Смішинки», ІІІ загін «Angry birds», ІV загін «Супер друзі». Було обрано командирів загонів та відповідальних за дисципліну, чистоту та чергування у кімнатах.

Діти розмістились у 7 кабінетах 1-2 поверхів школи. На кожному поверсі була створена ігрова кімната. Також були задіяні спортивна зала, актова зала, спортивний майданчик на вулиці, басейн, їдальня.

Начальником табору була заступник директора з НВР Козубенко О.С. Заступником начальника табору було призначено Забранську Н. В., Роботою  загонів керували вчителі початкових класів та вихователі ГПД школи: Скурідіна Л.П., Кленчен Н. І., Квітко С. Г., Шевченко Л.В., Лаба Т. А., Ступаченко Л.В., Коваленко Л. В., Демчук Т. М., Кухарчук Н. М., Бабій С. О., Щипська В. М., Захарьящева Н. В., Мартич В. М., Омельченко Л. В. Допомагали їм студенти-практиканти Київського університету ім. Б. Грінченка, факультету образотворчого мистецтва.

Педагог-організатор - Корнійчук Т. О.

Іструктор фізкультури- Прокопець В. С.;

Керівники музичного гуртка- Юрченко Н. М., Саламаха К. О.;

Бібліотекар – Довга Н. І.

Медсестра – Воронкіна Н. В.

Воєнрук – Матвеєв Г. В.

Інструктор з плавання- Чудакова І. М.

 

Система роботи з дітьми в період роботи пришкільного табору є продовженням діяльності педагогічного колективу з розвитку кожного учня. Тому основними завданнями роботи у таборі були:

• Розвиток національно-патріотичних та культурно-історичних традицій;

• Врахування інтересів, вікових особливостей дітей ;

• Розвиток фізичного виховання;

• Виховання любові до рідного краю, до традицій українського народу;

• Розвиток творчих здібностей школярів;

• Виховання культури поведінки;

• Формування у школярів навичок спілкування і толерантності;

• Прищеплення навичок здорового способу життя.

 

         Вся діяльність табору проводилася у відповідності до затвердженого плану роботи, згідно режиму дня, який був насичений різноманітними заходами та складався з основних напрямків виховання.

Кожний день перебування дітей був наповнений новими справами, зустрічами та розвагами. Батьки та діти могли ознайомитись з путівкою дня та щоденним меню на стенді табору.

        Початком кожного дня була  ранкова лінійка, на якій підводилися підсумки за попередній день та оголошувалися завдання на наступний, звучав гімн України. Щодня проводилася ранкова зарядка на спортмайданчику, або у фойє школи.

У день прийому дітей оглянула медсестра школи, начальник табору провела вступний інструктаж з вихователями та студентами. Вихователі провели інструктажі з безпеки життєдіяльності з дітьми.

 

01.06.2016р. – Міжнародний день захисту дітей, в таборі  було проведено: урочисту лінійку присвячену Дню захисту дітей на якій дітям у віршованій формі формували уявлення про їх права та обов’язки дорослих та держави щодо дітей. Свято продовжилось станційною грою в рамах дня безпеки життєдіяльності в таборі серед станцій були і вікторини з ОБЖ (питання протипожежної безпеки; дорожньої безпеки; ЦО; вікторина про здоровий спосіб життя; Станції: «Грибна»  (визначити за зображенням їстівні та отруйні гриби); «Історична» (з історії України); «Подолай болото» (спортивні змагання-ігри) і завершувалось грою-квестом на орієнтування за схемою. Всі загони відшукали за схемою свої призи. Також в рамках дня захисту дітей діти відвідали районне свято в СШ № 127, було проведено конкурс малюнків на асфальті «Я люблю маму, я люблю тата, я люблю Україну». Завершилось свято розважально-ігровою програмою цирку Аладдін «Щасливе дитинство».

        Протягом всієї табірної зміни велика увага приділялася безпеці життєдіяльності учнів, проводились бесіди з БЖ: «Вода – необхідна складова людини», «У лісі», «У поході», «Безпека довкілля», «Пожежна безпека», «Газ у побуті», «Спосіб життя і здоров’я», «Основні правила поведінки на воді»,  «Електричний струм», «Як запобігти отруєння грибами?», «Небезпека на дорогах». Також формуванню правильної безпечної поведінки у дітей сприяли бесіди-інструктажі вихователів: «Про ПДД»; «Про рух колоною»; «Про поведінку під час заходів»; «Про відповідність одягу за погодою», « Про правильне харчування»; « Про особисту гігієну» ; « Про режим дня»; прогулянки на свіжому повітрі.

Формуванню безпечної поведінки у дітей також сприяли:

 • екскурсія в пожежну частину № 40;

 • вистави театру «Колобок», «Обережно перехрестя»

 • інтерактивна вистава «Фіксики».

 • зустріч та захід, проведений шкільним поліцейським.

          Були також проведені навчання з ЦО членами шкільного штабу ЦО (військовим керівником Матвєєвим Г.В. та вчителем з медикосанітарної підготовки Саламахою К.О.) з правильного надягання протигазу та першої допомоги при надзвичайних ситуаціях. Діти з успіхом змогли проявили ці навики під час військово-патріотичної спортивної гри «Козацькі забави», зокрема на станціях: «Запобігти, Врятувати, Допомогти».

          Розвитком фізичного виховання була не тільки щоденна зарядка, спортивні ігри, а також плавання в басейні школи.

Значна увага приділялася національно-патріотичному вихованню, традиціям українського народу. Діти залюбки брали участь в таких заходах, як:

 • ранкова лінійка: виконання учнями Гімну України і гасла "Слава Україні" (щоденно);

 • конкурси малюнків на асфальті: «Я люблю маму, я люблю папу, я люблю Україну», конкурс малюнків «Україна – рідна ненька»;

 • гурткова робота: гурток співів розучування українських пісень;

 • вшанування героїв-захисників України 22 червня;

 • військово-патріотична ігра: Козацькі розваги «Ми маленькі козачата – Україну вмієм захищати»;

 • відвідування музею ЗСУ, де діти мали змогу ознайомитись з різними видами озброєння - від Київської  Русі до найсучаснішої зброї;

 • відвідування церкви св.Ольги;

 • майстер-класи з малювання;

 • заняття з ЦО (Матвєєв Г.В, та Саламаха К.О.).

          Розвитку творчих здібностей дітей сприяли :

 • гурткова робота: гуртки співів, малювання,

театральний гурток;

 • циркова вистава театру «Аладдін»;

 • екскурсія до музею іграшки;

 • конкурси малюнків;

 • перегляд фільмів у кінотеатрі «Факел»;

 • перегляд 3Д фільмів;

 • перегляд вистав театрів "Колобок" та «Дзеркало»

(Маленький принц);

 • перегляд вистави «Поросятко Чон»;

 • мотузковий парк пригод;

 • відвідування церкви св. Ольги;

 • квест від Приватбанку;

 • станційні ігри, вікторини;

 • шоу від Експериментаніуму «Битва наук»

          Екологічному вихованню сприяли:

 • туріада ( ТТМ);

 • вистави театру «Колобок»;

 • шоу від благодійної організації «Щаслива лапа»;

 • мотузковий парк пригод;

 • пересувний планетарій, шоу «Клітина»

          Для здоров'я важливі і повноцінне харчування,

і рух, і відпочинок, і психоемоційний комфорт. Для

учасників літнього табору відпочинку «Водограй»

було організовано повноцінне триразове харчування

в їдальні школи. У меню включали фрукти, овочі,

а також натуральні соки, кондитерські вироби, м'ясні

продукти.

          У таборі працював вокальний гурток, який

сприяв збагаченню культури, розвитку естетичного та музичного смаку, прагненню до прекрасного у вихованців. Діти із задоволенням відвідували гурток.

Управління освіти всіляко допомагало у співпраці з установами та організаціями щодо організації дозвілля дітей на пільгових умовах . Діти мали змогу відвідати Мотузковий парк в ПКВ «Партизанська Слава». Була проведена безкоштовна театральна вистава «Поросятко Чоп» в актовій залі Дарницької РДА та перегляд мультфільму «Нінзя» в кінотеатрі «Факел». 15.06.2016р. був проведений районний шаховий турнір серед вихованців пришкільних таборів, присвячений 20-й річниці Конституції України.

Студентами факультету образотворчого мистецтва Університету ім. Грінченка були проведені майстер - класи на яких розкривалась тема любові до України, готовність до її захисту:

 • ізонитка;

 • картина з пластиліну;

 • графонаж;

 • поробки з паперу та інші.

        Особливістю табірної зміни був мовний табір. Керівником була Фоменко О. Д., викладачі: Ніколаєнко Т. І., Сахацька О. П., Аргатюк Т. О., Гайдук Д. І. Діти мали змогу поглибити та відпрацювати свої знання з англійської мови щоденно. Цікаві заняття були побудовані в ігровій  формі, згідно програми для літніх мовних шкіл.  Під час занять застосовувались інтерактивні методи навчання. На святковому концерті діти співали пісні брали участь в театралізованих виставах: «Ріпка», «Маленьке слоненя» англійською мовою.

Передостанній день став справжньою несподіванкою для дітей. Вони відвідали екскурсію на кондитерську фабрику «Рошен», де їх пригостили смачними гостинцями.

       Діти з великим задоволенням приходили кожен день в табір, де їх привітно зустрічали  вихователі. Різноманітність форм та методів роботи сприяло розвитку спостережливості і творчої самостійності дітей, вихованню в них фізичної витривалості та інтересу до занять фізкультурою, зміцненню здоров’я, загартовуванню організму, зміцненню відносин у колективі, взаємовідповідальності, любові до рідного краю та українських традицій, бажання брати активну участь у спільних справах: конкурсах, змаганнях, розважальних святах, акціях, виставках, іграх, лінійках, екскурсіях.

Вихованці табору написали відгуки на тему « За що я люблю табір », в яких із захопленням ділились своїми враженнями про табірну зміну.

        Завершилась зміна урочистою лінійкою та святковим концертом. Де було проведено підсумки роботи табору та нагородження всіх учасників зміни дипломами за активну участь у житті табору. Актори інтерактивної вистави «Мультзірки» подарували дітям незабутнє свято на свіжому повітрі  з дискотекою. Святковий пиріг від працівників їдальні став смачним сюрпризом для дітей.

Зміна закінчилась… Табір зачинив свої двері. До зустрічі, «Водограю», наступного року!

bottom of page