top of page

Доступні форми навчання в

СШ № 302 у 2023-2024 н. р.

1.Сімейна (домашня) форма навчання (за рішенням

та вибором батьків)

2.Екстернат (за рішенням батьків).

3.Педагогічний патронаж.

Що таке сімейна (домашня) форма навчання?

Сімейна (домашня) форма здобуття освіти — це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками. Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні, не нижчому за стандарти освіти, несуть батьки. Якщо рівень знань дитини виявиться незадовільним — школа має повне право наполягати на її поверненні до очної форми навчання.

 

Що таке екстернатна форма навчання?

Екстернат — це вид навчання, коли учень зареєстрований у школі, але навчається вдома. При цьому здає всі річні контрольні в школі, навчається за шкільними підручниками і приходить на консультації до вчителів у школу. Також під час складання іспитів він визнається учнем школи, за якою закріплений.

Особливість екстернату в Україні в тому, що законодавчо він доступний не для всіх. Зокрема на нього можуть перейти учні з особливими потребами; діти-спортсмени або ті, які займаються мистецтвом; учні, які проживають на тимчасово окупованій території чи на не контрольованій Україною території тощо.
Повний перелік наведений тут.

 

Для екстернатної та сімейної форми навчання діти та батьки можуть додатково використовувати онлайн ресурси, насамперед Всеукраїнської школи онлайн, де розміщено всі навчальні матеріали для учнів 5-11 класів: https://lms.e-school.net.ua/.

Учні, які навчаються за індивідуальною формою, можуть на загальних підставах брати участь в олімпіадах, турнірах, конкурсах та інших змаганнях. На рівні з іншими учнями вони мають право на відзначення успіхів у навчанні. Їх можуть нагороджувати похвальними листами та грамотами, а також шкільними медалями.

 

Що таке педагогічний патронаж?

Педагогічний патронаж передбачає індивідуальний супровід вчителя для конкретного учня. Водночас велика увага приділяється самостійному опрацюванню матеріалу дитиною.

Така форма передбачена для учнів, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу щодня, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я або потребують навчання біля лікарняного ліжка.

 

Які документи необхідні для переходу на індивідуальну форму?

Коли ви оберете школу, спочатку необхідно подати стандартний пакет документів, щоб дитину до неї зарахували:

  • паспорт або інший документ, який посвідчує особу заявника;

  • копію та оригінал свідоцтва про народження дитини або документ, що посвідчує її особу;

  • оригінал або копію медичної довідки за формою № 086-1/о;

  • документ, який підтверджує місце проживання дитини або батьків;

Якщо ж ви зареєстровані в школі і просто хочете змінити форму навчання, необхідна заява одного з батьків дитини або самого учня, якщо він є повнолітнім.

До заяви додаються:

  • документ, що посвідчує особу учня;

  • медична довідка № 086-1/о;

  • документ про освіту, якщо він є;

За зразками таких заяв можна звернутися до адміністрації школи.

Можуть знадобитись і додаткові документи. Скажімо, необхідно буде документально підтвердити підстави для навчання на екстернаті або обставини для застосування педагогічного патронажу (наприклад, стан здоров’я, перебування під вартою або засудження, статус біженця). Внутрішньо переміщені особи, біженці та особи з документами про необхідність захисту можуть не подавати окремі документи, якщо мають на це причини.

ЯКЩО ДИТИНА Є ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНОЮ ОСОБОЮ (ВПО)

Навчання дитини в школі відбувається за місцем фактичного перебування. Зарахування до школи можливе просто за заявою, поданою одним із батьків, опікуном, іншим законним представником, родичем дитини або повнолітньою особою очно, факсом, електронною поштою, іншими засобами зв’язку чи в будь-який інший спосіб (за вибором заявника).

 

Дистанційне навчання та дистанційна форма здобуття освіти: у чому різниця?
           Батьки часто плутають дистанційне навчання та дистанційну форму здобуття освіти. Перше — це те, що відбувалося під час пандемії коронавірусу і залежало виключно від закладу освіти.

Інша справа з дистанційною формою здобуття освіти — тут рішення діти і батьки приймають самостійно. Окрім того, законодавство передбачає два випадки, коли можна здобувати освіту за дистанційною формою. Перший — дитина не може відвідувати школу, наприклад, через стан здоров’я. Другий — дитина потребує реалізації індивідуальної освітньої траєкторії. І це треба обґрунтувати під час вибору саме такої форми здобуття загальної середньої освіти. Для цього треба знайти школу, у якій педагогічна рада ухвалила відповідне рішення і створила відповідні класи. 

 

Як створити умови для навчання вдома?

Кілька порад, як можна зробити процес домашнього навчання більш ефективним:

  • складіть розклад щоденних занять;

  • разом із дитиною розбирайте складні теми;

  • контролюйте кількість часу, яку дитина приділяє навчанню;

  • періодично самостійно чи за допомогою викладачів проводьте контроль засвоєних знань.

Рисунок1.png
bottom of page